MEDYA HATAY

HABER

Ekonomy

SOCIAL MEDIA

Gaseteler

MEDYA HATAY

Arama

Gazeteler

News flash

Kripto Para Tehlikesi

Microsoft Kripto paraları ve madenciliğini artan tehlike olarak isimlendirdi.

Bir çok şirketin Kripto para madenciliğine yöneldiği ve bu alanda yatırım yapak için yeni yatırımlar yapmaya gittiği bir anda Microsoft, sanal para tehlikesi için uyardı.

Hackerların ve çeşitli suçlu yazılım şirketlerinin, başka insanların bilgisayarlarını ele geçirip o bilgisayarları kripto para madenciliği için kullandıkları ortaya çıkınca herkes bu işin içinden nasıl çıkılır, ya bilgisayarıma da bulaşırlarsa diye düşünmeye başlamıştı. Söylentilere göre bilgisayarınızda madencilik yapmaya çalışan bir virüsü formatla bile bazen silemiyorsunuz. Neyseki Microsoft bunun çözümünü sunmuş. Buna göre Windows Defender ,SmartScreen gibi uygulamalar ile virüsten korunabiliyorsunuz.

Türkiye’den Sırbistan’a 400 Milyon Dolar

Ekim ayında Sırbistan’a yaptığı ziyaret esnasında Cumhurbaşkanı Erdoğan Sırbistan’a yardım sözü vermişti.

Türkiye ile yakın ilişkiler geliştirmek isteyen Sırbistan, altyapı projelerinde kullanılmak üzere Türk Eximbank’tan 400 milyon dolar kredi aldı. Bakan Işık ise Türk şirketlerinin Sırbistan ile Bosna arasında yapılacak kara yolunun inşasına talip olduklarını belirtti.

Read more ...

ÜYELERİMİZİN HAKLARI BİZİM HAKLARIMIZDIR

S.S. 73 Nolu Yütaş Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Olağanüstü Genel Kurulu’nu gerçekleştirerek başkanlığa Mustafa Demiray’ı getirdi.

S.S. 73 Nolu Yütaş Motorlu Taşıtlar Kooperatifi merkez şubesinde gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurula S.S. 73 Nolu Yütaş Motorlu Taşıtlar Kooperatifi ortaklarının katılımıyla geçtiğimiz günlerde yapıldı.

YÜTAŞ’TA YENİ YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Tüm üyelerin katılımıyla gerçekleşen olağan Genel Kurulda Mustafa Demiray oyların yüzde 53’ünü alarak S.S. 73 Nolu Yütaş Motorlu Taşıtlar Kooperatifi’nin yeni başkanı oldu. Mehmet Deniz’in Başkan yardımcılığına geldiği seçimde Hasan Türkmen muhasip olarak görev aldı. Denetleme kuruluna ise Kadir Safa ve Ali Gürler getirildi.

ATSO’YU AYAĞINIZA GETİRECEĞİZ

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) başkan adayı Ali Kavak, ekibiyle beraber Altınözü ilçesine yaptığı çıkarmada projelerini anlattı. Altınözü’lü iş adamlarının yoğun bir ilgi gösterdiği büyük buluşma Altınözü Belediyesi Sosyal Tesisleri Zeytin Kafe’de gerçekleştirildi. Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Hareketi diyerek ekibiyle birlikte yola çıkan ATSO başkan adayı Ali Kavak’ın Altınözü’lü işadamlarıyla bir araya geldiği toplantıya kardeşlik, dostluk ve dayanışma mesajları damga vurdu.

Read more ...
Microsoft Kripto paraları ve madenciliğini artan tehlike olarak isimlendirdi. Bir çok şirketin Kripto para madenciliğine yöneldiği ve bu [...]
Ekim ayında Sırbistan’a yaptığı ziyaret esnasında Cumhurbaşkanı Erdoğan Sırbistan’a yardım sözü vermişti. Türkiye ile yakın [...]
S.S. 73 Nolu Yütaş Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Olağanüstü Genel Kurulu’nu gerçekleştirerek başkanlığa Mustafa Demiray’ı [...]
Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) başkan adayı Ali Kavak, ekibiyle beraber Altınözü ilçesine yaptığı çıkarmada projelerini anlattı. [...]
Antalya’da yapılan Türkiye Wushu Şampiyonası’n da Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü Wushu Takımı Tarih [...]
Toplumların gelişmişlik düzeylerinin bir göstergesi de yaşlı nüfuslarının refah düzeyleridir. Türkiye İstatistik Kurumu’nun [...]
Hatay’ın Altınözü ilçesi Haçıpaşa köyünde dünyaya gözlerini açan Mehmet Dede, yaşına rağmen yılların çürütemediği biri olarak [...]
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.13 (4 Votes)

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) başkan adayı Ali Kavak, ekibiyle beraber Altınözü ilçesine yaptığı çıkarmada projelerini anlattı. Altınözü’lü iş adamlarının yoğun bir ilgi gösterdiği büyük buluşma Altınözü Belediyesi Sosyal Tesisleri Zeytin Kafe’de gerçekleştirildi. Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Hareketi diyerek ekibiyle birlikte yola çıkan ATSO başkan adayı Ali Kavak’ın Altınözü’lü işadamlarıyla bir araya geldiği toplantıya kardeşlik, dostluk ve dayanışma mesajları damga vurdu.

ATSO başkan adayı Ali Kavak, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın hizmet ağı içinde, Defne, Yayladağı, Samandağ, Altınözü ve Defne ilçelerinin de yer aldığını ifade ederek, göreve gelmesi hâlinde tüm bu ilçelerde sanayinin, ticaretin ve bunlara bağlı olarak istihdamın artırılacağının sözünü verdi. Gittiği her yerde istihdamın önemine vurgu yapan Kavak, bir kez daha toplumsal kalkınmayı sağlamak için çalışacaklarının altını çizdi. Kavak, “Bizim en büyük sorunumuz istihdam. Biz bireysel kalkınmayı değil, toplumsal kalkınmayı hedefliyoruz. Herkesin karnı doyabilmeli, herkes okuyabilmeli, herkes iş bulabilmeli. Refah düzeyi ne kadar yüksek olursa toplumsal kardeşlikte o derecede sağlam olur. Açlıkla terbiye olmak diye bir laf var. Hiç kimse açlıkla terbiye olmaz. Aç olan insan saldırır. Bireysel ve toplumsal terbiyenin temeli istihdamdır. Bizim görevimiz istihdamı artırarak halkın refah düzeyini yükseltmek ve toplumdaki birlik duygusunu geliştirmektir” sözlerini kullandıktan sonra başkan seçilmesi halinde sanayi, tarım ve ticaretin gelişmesi için ATSO olarak ilgili sektörler ve işin uzmanlarıyla beraber projeler üreteceklerini ifade etti.

İLK İCRAAT ORGANİZE TARIM BÖLGESİ

Bütün sektörlerin sorunlarını uzman kadrolarla tespit ederek yine uzman kadrolarla çözüm üretme yoluna gideceklerini kaydeden Kavak, “Biz ATSO olarak balık vermeyeceğiz, balık tutmayı öğreteceğiz” sözlerini kullandı. Başkan seçilmesi halinde iş dünyası ile beraber dinamik ve nitelikli çalışmalara imza atacaklarının sözünü veren Kavak, sözü 2005 yılına getirdi. Kavak, “Hatay sebze ve meyve ihracatında Türkiye’de bir numara. Ama üretim miktarı arzu edilen sevinin altında. ATSO’da başkanlık yaptığım 2005 yılında Organize Tarım Bölgeleri projemiz vardı. 2 sene sonra başkanlığı devrettim ve bu proje yarım kaldı. ATSO’nun başına geçtiğimiz zaman yapacağımız ilk iş bu projeyi hayata geçirmek olacak” dedi.

İLÇELERE ATSO ŞUBESİ

ATSO üyelerinin bir evrak alabilmek için dahi ciddi bir zaman kaybı yaşamak zorunda bırakıldıklarına dikkat çeken Kavak, “Hangi devirde yaşıyoruz” diyerek elektronik oda sistemine geçileceğini aktardı. “ATSO’yu ayağınıza getireceğiz” sözlerini kullanan Kavak, “Bir evrak için Altınözü’nden Antakya’ya gidiyorsunuz. Bu yetmiyor bir de saatlerce beklemek durumunda kalıyorsunuz. Biz elektronik oda uygulamasını getirerek bu sıkıntınıza son vereceğiz. İstediğiniz her türlü evrakı anında temin edebileceksiniz. Bunun yanında ATSO’nun hizmet ağında olan ilçelerde de ATSO şubesi açacağız. ATSO bizimle beraber tüm ilçelere eşit ve kaliteli hizmet vermeye başlayacak. Biz sizlere adil, şeffaf, hızlı ve kaliteli bir hizmet sunacağız. Kapalı kapılar arkasında iş yapmayacağız. Meclis kararları ve oda faaliyetleri düzenli olarak kamuoyu ile paylaşılacak” diyerek ATSO’da yeni bir dönem başlatacaklarının altını çizdi.

Add comment


Security code
Refresh

arşiv

bbc

BBC News - Home

21 October 2019

BBC News - Home

google

News in pictures

Slide background
WHERE TO GO
READ MORE
Slide background
WELCOME
START

World news