MEDYA HATAY

HABER

Ekonomy

SOCIAL MEDIA

Gaseteler

MEDYA HATAY

Arama

Gazeteler

News flash

Kripto Para Tehlikesi

Microsoft Kripto paraları ve madenciliğini artan tehlike olarak isimlendirdi.

Bir çok şirketin Kripto para madenciliğine yöneldiği ve bu alanda yatırım yapak için yeni yatırımlar yapmaya gittiği bir anda Microsoft, sanal para tehlikesi için uyardı.

Hackerların ve çeşitli suçlu yazılım şirketlerinin, başka insanların bilgisayarlarını ele geçirip o bilgisayarları kripto para madenciliği için kullandıkları ortaya çıkınca herkes bu işin içinden nasıl çıkılır, ya bilgisayarıma da bulaşırlarsa diye düşünmeye başlamıştı. Söylentilere göre bilgisayarınızda madencilik yapmaya çalışan bir virüsü formatla bile bazen silemiyorsunuz. Neyseki Microsoft bunun çözümünü sunmuş. Buna göre Windows Defender ,SmartScreen gibi uygulamalar ile virüsten korunabiliyorsunuz.

Türkiye’den Sırbistan’a 400 Milyon Dolar

Ekim ayında Sırbistan’a yaptığı ziyaret esnasında Cumhurbaşkanı Erdoğan Sırbistan’a yardım sözü vermişti.

Türkiye ile yakın ilişkiler geliştirmek isteyen Sırbistan, altyapı projelerinde kullanılmak üzere Türk Eximbank’tan 400 milyon dolar kredi aldı. Bakan Işık ise Türk şirketlerinin Sırbistan ile Bosna arasında yapılacak kara yolunun inşasına talip olduklarını belirtti.

Read more ...

ÜYELERİMİZİN HAKLARI BİZİM HAKLARIMIZDIR

S.S. 73 Nolu Yütaş Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Olağanüstü Genel Kurulu’nu gerçekleştirerek başkanlığa Mustafa Demiray’ı getirdi.

S.S. 73 Nolu Yütaş Motorlu Taşıtlar Kooperatifi merkez şubesinde gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurula S.S. 73 Nolu Yütaş Motorlu Taşıtlar Kooperatifi ortaklarının katılımıyla geçtiğimiz günlerde yapıldı.

YÜTAŞ’TA YENİ YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Tüm üyelerin katılımıyla gerçekleşen olağan Genel Kurulda Mustafa Demiray oyların yüzde 53’ünü alarak S.S. 73 Nolu Yütaş Motorlu Taşıtlar Kooperatifi’nin yeni başkanı oldu. Mehmet Deniz’in Başkan yardımcılığına geldiği seçimde Hasan Türkmen muhasip olarak görev aldı. Denetleme kuruluna ise Kadir Safa ve Ali Gürler getirildi.

ATSO’YU AYAĞINIZA GETİRECEĞİZ

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) başkan adayı Ali Kavak, ekibiyle beraber Altınözü ilçesine yaptığı çıkarmada projelerini anlattı. Altınözü’lü iş adamlarının yoğun bir ilgi gösterdiği büyük buluşma Altınözü Belediyesi Sosyal Tesisleri Zeytin Kafe’de gerçekleştirildi. Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Hareketi diyerek ekibiyle birlikte yola çıkan ATSO başkan adayı Ali Kavak’ın Altınözü’lü işadamlarıyla bir araya geldiği toplantıya kardeşlik, dostluk ve dayanışma mesajları damga vurdu.

Read more ...
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (1 Vote)

Suriye’de rejim hapishanelerinde tutuklu olan binlerce kadının serbest bırakılması amacıyla düzenlenen Vicdan Konvoyu, bu gün öğle saatlerinde Hatay’a ulaştı. Konvoy İHH önderliğinde çeşitli sivil toplum kuruluşunun katkılarıyla 81 ilden kadınların katılımıyla gerçekleşti.

Medyahatay gazetesi olarak sahada gezen bir İHH yetkilisine katılımcıları ve verilen yemekleri sorduk. Yetkili “Hatay’ da ki 8 Mart kadınlar gününde gerçekleşen bu buluşmada, Türkiye’ nin 81 ilinden gelen kadınlarımızın yanında Dünya’nın 51 ülkesinden katılım gerçekleşti. Gördüğünüz gibi katılımcıların ihtiyaçları gideriliyor. İnsanlara yemek ve su dağıtılıyor. Burada kız, anne, nene her yaştan kadın var. Mesajı Dünya’nın her yerine ulaştırıyoruz. Zulüm bitsin istiyoruz” diyerek bize bilgi verdi.

Gelenler arasında 87 yaşında Lüleburgazdan geldiğini söyleyen bir Yaşlı Anne vardı ki herkese örnek olacak cinstendi. Yaşlı Teyze bir tarih abidesi gibi katılımcıların arasında otururken bizim geldiğimizi gördü ve bir şeyler söyledi. Bizde yanına gittik ve vermek istediği mesajı sorduk. “ ben bu yaşıma geldim böyle toplantı görmedim. Tüm kadınlar birbirine destek çıkmış.” Diyerek bize birde güzel bir poz verdi.

Add comment


Security code
Refresh

arşiv

bbc

BBC News - Home

21 October 2019

BBC News - Home

google

News in pictures

Slide background
WHERE TO GO
READ MORE
Slide background
WELCOME
START

World news