MEDYA HATAY

HABER

Ekonomy

SOCIAL MEDIA

Gaseteler

MEDYA HATAY

Arama

Gazeteler

News flash

Kripto Para Tehlikesi

Microsoft Kripto paraları ve madenciliğini artan tehlike olarak isimlendirdi.

Bir çok şirketin Kripto para madenciliğine yöneldiği ve bu alanda yatırım yapak için yeni yatırımlar yapmaya gittiği bir anda Microsoft, sanal para tehlikesi için uyardı.

Hackerların ve çeşitli suçlu yazılım şirketlerinin, başka insanların bilgisayarlarını ele geçirip o bilgisayarları kripto para madenciliği için kullandıkları ortaya çıkınca herkes bu işin içinden nasıl çıkılır, ya bilgisayarıma da bulaşırlarsa diye düşünmeye başlamıştı. Söylentilere göre bilgisayarınızda madencilik yapmaya çalışan bir virüsü formatla bile bazen silemiyorsunuz. Neyseki Microsoft bunun çözümünü sunmuş. Buna göre Windows Defender ,SmartScreen gibi uygulamalar ile virüsten korunabiliyorsunuz.

Türkiye’den Sırbistan’a 400 Milyon Dolar

Ekim ayında Sırbistan’a yaptığı ziyaret esnasında Cumhurbaşkanı Erdoğan Sırbistan’a yardım sözü vermişti.

Türkiye ile yakın ilişkiler geliştirmek isteyen Sırbistan, altyapı projelerinde kullanılmak üzere Türk Eximbank’tan 400 milyon dolar kredi aldı. Bakan Işık ise Türk şirketlerinin Sırbistan ile Bosna arasında yapılacak kara yolunun inşasına talip olduklarını belirtti.

Read more ...

ÜYELERİMİZİN HAKLARI BİZİM HAKLARIMIZDIR

S.S. 73 Nolu Yütaş Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Olağanüstü Genel Kurulu’nu gerçekleştirerek başkanlığa Mustafa Demiray’ı getirdi.

S.S. 73 Nolu Yütaş Motorlu Taşıtlar Kooperatifi merkez şubesinde gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurula S.S. 73 Nolu Yütaş Motorlu Taşıtlar Kooperatifi ortaklarının katılımıyla geçtiğimiz günlerde yapıldı.

YÜTAŞ’TA YENİ YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Tüm üyelerin katılımıyla gerçekleşen olağan Genel Kurulda Mustafa Demiray oyların yüzde 53’ünü alarak S.S. 73 Nolu Yütaş Motorlu Taşıtlar Kooperatifi’nin yeni başkanı oldu. Mehmet Deniz’in Başkan yardımcılığına geldiği seçimde Hasan Türkmen muhasip olarak görev aldı. Denetleme kuruluna ise Kadir Safa ve Ali Gürler getirildi.

ATSO’YU AYAĞINIZA GETİRECEĞİZ

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) başkan adayı Ali Kavak, ekibiyle beraber Altınözü ilçesine yaptığı çıkarmada projelerini anlattı. Altınözü’lü iş adamlarının yoğun bir ilgi gösterdiği büyük buluşma Altınözü Belediyesi Sosyal Tesisleri Zeytin Kafe’de gerçekleştirildi. Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Hareketi diyerek ekibiyle birlikte yola çıkan ATSO başkan adayı Ali Kavak’ın Altınözü’lü işadamlarıyla bir araya geldiği toplantıya kardeşlik, dostluk ve dayanışma mesajları damga vurdu.

Read more ...
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (1 Vote)

Hatay’ın Altınözü ilçesi Haçıpaşa köyünde dünyaya gözlerini açan Mehmet Dede, yaşına rağmen yılların çürütemediği biri olarak karşımıza çıkıyor. 85’lik çınar Mehmet Dede, Antakya’nın ihtiyar delikanlılarından olarak bilinen ve yaşına rağmen gençlere taş çıkartan özellikleriyle nam salıyor. Yeri geldiğinde yüksek noktalarda ağaç budayan, yeri geldiğinde evinin inşaat işine koşturan Mehmet Dede, çalışkanlığıyla hayranlık topluyor. Medya Hatay Gazetesi olarak sohbet etme fırsatımız olduğu Mehmet Dede, özlü sözleriyle adeta mest etti.

Sohbetimiz, neşeli anlara sahne olurken Mehmet Dede, “Yıllarca Hatay’da yaşadım, yaşıyorum da biran olsun çekip gitmek aklımdan geçmedi. Yeri geldi aç, yeri geldi tok yaşadım. Bazı zamanlar taş taşıyıp ekmeğimi avuçlarken, kimi zaman pazarda sebze, bakkalda gofret satarak buldum kendimi, hiçbir zaman of çekmedim, iyi zamanda nasıl yüzüm güldüyse kötü zamanda tebessüm etmesini bildim.” diye konuştu.

OF YERİNE ŞÜKÜR ÇEKMEK LAZIM!

“7 çocuk babasıyım, çok zor şartları da yaşadım, cebimde parayla gezecek bolluğu da gördüm. Of çekmedim, şükür ettim. Şimdilerde of çekmek moda olmuş, günahı çok büyük, yaradan vermişse bir kahrı ardından çıkacaktır mükafatı.” diyen Mehmet Dede; özellikle gençlere “Of çekmeyin, açın avuçlarınızı semaya, sizi görende, duyanda biri var” dedi.

60 YILLIK EVLİLİĞİN GÜLDÜREN YÜZÜ!

25 yaşında evlendiğini ve eşi Fatma Teyze’nin hayatındaki en büyük destekçisi olduğunu ifade eden Mehmet Dede; ” Dile kolay 60 sene aynı yastığa baş koyduk, yeri geldi güldük, yeri geldi ağladık ama kopmadık, küsmedik, kötü söz konuşmadık, sevgi temasıyla saygı duyduk birbirimize, ortada bir sır aranacaksa en büyük sır budur, saygı ve sevgidir, temeli atılan her sevgi saygıyı da beraberinde getirir.” dedi.

KUŞAK ÇATIŞMASI DEĞİL, KAFA UYUŞMAZLIĞI!

Teknolojinin son 30 yılda hızla geliştiğini ve bu durumun beyin evrelerine de hızla hükmettiğini ifade eden Mehmet Dede, ortada bir kuşak çatışması olmadığının sadece insanların birbirini anlayışla karşılamadığını söyledi. Sözlerine devam eden Mehmet Dede; “Her fırsatta uzmanlar kuşak çatışması olduğunu ifade ediyor, ben buna inanmıyorum, insanların birbirine tahammülü yok sadece, kırıcı konuşup başından salmanın doğru birşey olduğunu düşünüyorlar. Bunu sadece 25 yaş altı genç nesil yapmıyor, her fırsatta tersleyen 50-60-70 yaşlardaki annelere babalara da denk geldim ben. Herkeste bir ego sistemi oluşmuş durumda, birşey bilen o işin üstadıyım diye geçiniyor, bir başkası bilgi aktarımında bulunduğunda ise olumlu karşılamak yerine tersleyerek karşılık vermesiyle bu sonuçlar ortaya doğuyor. Aynı zamanda teknoloji insan beynine o kadar şiddetli hükmediyor ki, insan bir karantina içerisinde olduğunu fark edemiyor. Söze gelince bunun sorumlusu gençler olarak gösteriliyor. Peki gidin sorun 30 yaş üzerindeki insanlara kaçında o teknolojik (Android) cihazlar var. İsterseniz ben söyleyeyim en kötü 10 insanın 6’sı, 7’si bu oyuncağın etkisi altında yaşıyor. Yani anlayacağınız kuşak bahane, insanların birbirlerine olan sevgi bağları teknoloji vasıtasıyla çürümüş, hatta kopmak üzere.” dedi.

Mehmet BAYRAK

Add comment


Security code
Refresh

arşiv

bbc

BBC News - Home

21 October 2019

BBC News - Home

google

News in pictures

Slide background
WHERE TO GO
READ MORE
Slide background
WELCOME
START

World news