MEDYA HATAY

HABER

Ekonomy

SOCIAL MEDIA

Gaseteler

MEDYA HATAY

Arama

Gazeteler

News flash

Kripto Para Tehlikesi

Microsoft Kripto paraları ve madenciliğini artan tehlike olarak isimlendirdi.

Bir çok şirketin Kripto para madenciliğine yöneldiği ve bu alanda yatırım yapak için yeni yatırımlar yapmaya gittiği bir anda Microsoft, sanal para tehlikesi için uyardı.

Hackerların ve çeşitli suçlu yazılım şirketlerinin, başka insanların bilgisayarlarını ele geçirip o bilgisayarları kripto para madenciliği için kullandıkları ortaya çıkınca herkes bu işin içinden nasıl çıkılır, ya bilgisayarıma da bulaşırlarsa diye düşünmeye başlamıştı. Söylentilere göre bilgisayarınızda madencilik yapmaya çalışan bir virüsü formatla bile bazen silemiyorsunuz. Neyseki Microsoft bunun çözümünü sunmuş. Buna göre Windows Defender ,SmartScreen gibi uygulamalar ile virüsten korunabiliyorsunuz.

Türkiye’den Sırbistan’a 400 Milyon Dolar

Ekim ayında Sırbistan’a yaptığı ziyaret esnasında Cumhurbaşkanı Erdoğan Sırbistan’a yardım sözü vermişti.

Türkiye ile yakın ilişkiler geliştirmek isteyen Sırbistan, altyapı projelerinde kullanılmak üzere Türk Eximbank’tan 400 milyon dolar kredi aldı. Bakan Işık ise Türk şirketlerinin Sırbistan ile Bosna arasında yapılacak kara yolunun inşasına talip olduklarını belirtti.

Read more ...

ÜYELERİMİZİN HAKLARI BİZİM HAKLARIMIZDIR

S.S. 73 Nolu Yütaş Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Olağanüstü Genel Kurulu’nu gerçekleştirerek başkanlığa Mustafa Demiray’ı getirdi.

S.S. 73 Nolu Yütaş Motorlu Taşıtlar Kooperatifi merkez şubesinde gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurula S.S. 73 Nolu Yütaş Motorlu Taşıtlar Kooperatifi ortaklarının katılımıyla geçtiğimiz günlerde yapıldı.

YÜTAŞ’TA YENİ YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Tüm üyelerin katılımıyla gerçekleşen olağan Genel Kurulda Mustafa Demiray oyların yüzde 53’ünü alarak S.S. 73 Nolu Yütaş Motorlu Taşıtlar Kooperatifi’nin yeni başkanı oldu. Mehmet Deniz’in Başkan yardımcılığına geldiği seçimde Hasan Türkmen muhasip olarak görev aldı. Denetleme kuruluna ise Kadir Safa ve Ali Gürler getirildi.

ATSO’YU AYAĞINIZA GETİRECEĞİZ

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) başkan adayı Ali Kavak, ekibiyle beraber Altınözü ilçesine yaptığı çıkarmada projelerini anlattı. Altınözü’lü iş adamlarının yoğun bir ilgi gösterdiği büyük buluşma Altınözü Belediyesi Sosyal Tesisleri Zeytin Kafe’de gerçekleştirildi. Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Hareketi diyerek ekibiyle birlikte yola çıkan ATSO başkan adayı Ali Kavak’ın Altınözü’lü işadamlarıyla bir araya geldiği toplantıya kardeşlik, dostluk ve dayanışma mesajları damga vurdu.

Read more ...
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (1 Vote)

Toplumların gelişmişlik düzeylerinin bir göstergesi de yaşlı nüfuslarının refah düzeyleridir. Türkiye İstatistik Kurumu’nun yaşlılarla ilgili çalışması yayınlandı. Yaşlılarımızın hepsi değilse de %66’sı mutlu.

Normal olarak 65 ve daha yukarı yaştakiler yaşlı olarak değerlendiriliyor. Özellikle batı ülkelerde ve tüm dünya da yaşlı nüfus artış gösteriyor. Türkiye’de de son 5 yılda %17 artarak 6 milyon 895 bin 385 kişi olduğu belirtiliyor. Ayrıca yaşlı nüfusun toplam nüfus içindeki oranı %7,7 iken, 2017 yılında %8,5’e yükseldi.

Yaşlı nüfusun %44’ünün erkek, %56’sının kadın olduğu çıkan araştırma da kadınlar daha çok yaşıyor yorumlarını destekler nitelikte.

Mutlu Kişi Sayısı Arttı

Verilere göre Türkiye’de Mutlu olduğunu belirten yaşlı sayısı arttı. Yayınlanan verilerde, mutlu olduğunu söyleyen yaşlılarımızın sayısı 2016 yılında %64,5 iken, 2017 yılında bu sayı arttı ve %66,1’e yükseldi. Araştırmaya göre yaşlılar mutluluklarının kaynağını “aile” olarak belirtmişler.

Add comment


Security code
Refresh

arşiv

bbc

BBC News - Home

21 October 2019

BBC News - Home

google

News in pictures

Slide background
WHERE TO GO
READ MORE
Slide background
WELCOME
START

World news