MEDYA HATAY

HABER

Ekonomy

SOCIAL MEDIA

Gaseteler

MEDYA HATAY

Arama

Gazeteler

News flash

Kripto Para Tehlikesi

Microsoft Kripto paraları ve madenciliğini artan tehlike olarak isimlendirdi.

Bir çok şirketin Kripto para madenciliğine yöneldiği ve bu alanda yatırım yapak için yeni yatırımlar yapmaya gittiği bir anda Microsoft, sanal para tehlikesi için uyardı.

Hackerların ve çeşitli suçlu yazılım şirketlerinin, başka insanların bilgisayarlarını ele geçirip o bilgisayarları kripto para madenciliği için kullandıkları ortaya çıkınca herkes bu işin içinden nasıl çıkılır, ya bilgisayarıma da bulaşırlarsa diye düşünmeye başlamıştı. Söylentilere göre bilgisayarınızda madencilik yapmaya çalışan bir virüsü formatla bile bazen silemiyorsunuz. Neyseki Microsoft bunun çözümünü sunmuş. Buna göre Windows Defender ,SmartScreen gibi uygulamalar ile virüsten korunabiliyorsunuz.

Türkiye’den Sırbistan’a 400 Milyon Dolar

Ekim ayında Sırbistan’a yaptığı ziyaret esnasında Cumhurbaşkanı Erdoğan Sırbistan’a yardım sözü vermişti.

Türkiye ile yakın ilişkiler geliştirmek isteyen Sırbistan, altyapı projelerinde kullanılmak üzere Türk Eximbank’tan 400 milyon dolar kredi aldı. Bakan Işık ise Türk şirketlerinin Sırbistan ile Bosna arasında yapılacak kara yolunun inşasına talip olduklarını belirtti.

Read more ...

ÜYELERİMİZİN HAKLARI BİZİM HAKLARIMIZDIR

S.S. 73 Nolu Yütaş Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Olağanüstü Genel Kurulu’nu gerçekleştirerek başkanlığa Mustafa Demiray’ı getirdi.

S.S. 73 Nolu Yütaş Motorlu Taşıtlar Kooperatifi merkez şubesinde gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurula S.S. 73 Nolu Yütaş Motorlu Taşıtlar Kooperatifi ortaklarının katılımıyla geçtiğimiz günlerde yapıldı.

YÜTAŞ’TA YENİ YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Tüm üyelerin katılımıyla gerçekleşen olağan Genel Kurulda Mustafa Demiray oyların yüzde 53’ünü alarak S.S. 73 Nolu Yütaş Motorlu Taşıtlar Kooperatifi’nin yeni başkanı oldu. Mehmet Deniz’in Başkan yardımcılığına geldiği seçimde Hasan Türkmen muhasip olarak görev aldı. Denetleme kuruluna ise Kadir Safa ve Ali Gürler getirildi.

ATSO’YU AYAĞINIZA GETİRECEĞİZ

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) başkan adayı Ali Kavak, ekibiyle beraber Altınözü ilçesine yaptığı çıkarmada projelerini anlattı. Altınözü’lü iş adamlarının yoğun bir ilgi gösterdiği büyük buluşma Altınözü Belediyesi Sosyal Tesisleri Zeytin Kafe’de gerçekleştirildi. Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Hareketi diyerek ekibiyle birlikte yola çıkan ATSO başkan adayı Ali Kavak’ın Altınözü’lü işadamlarıyla bir araya geldiği toplantıya kardeşlik, dostluk ve dayanışma mesajları damga vurdu.

Read more ...
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

Antalya’da yapılan Türkiye Wushu Şampiyonası’n da Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü Wushu Takımı Tarih yazdı.

Öncelikle Hatay’ da ki turnuvada takım olarak birinciliği kazanıp Antalya’ya türkiye Turnuvasına gitmeye hak kazanan Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü Wushu Takımı orada da başarılarını devam ettirip turnuvadan 2 Türkiye birinciliği ile dönüyor.

Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur’un emeği ve sporcuya yaptığı destekler neticesinde Altınözü’n de okçuluk takımı ve Wushu takımı gibi bir çok takım oluşturuldu. Altınözü ilçesi bir çok spor dalında temsil ediliyor. Bu takımlardan bir tanesi olan Wushu takımı Hatay turnuvasını kazanıp Antalya’ya Türkiye Turnuvasına katılma hakkı kazanmıştı. Ve beklenen turnuva nihayet son buldu. Altınözü Hatay’ı en iyi derecede temsil ederek tüm Hataylı’ların gururu oldu.

Turnuvada 2 Türkiye Birinciliği, 2 Türkiye İkinciliği, 5 Türkiye Üçüncülüğü kazanan sporcular Türkiye Wushu Federesyonu Başkanı Mehmet Zeki AKINCI ve Teknik Kurul Başkanı İsa SAĞLAM tarafından madalyalarını aldılar. Sporcularımız 9 madalya ile eve dönüyor.

TOPLAMDA 9 MADALYA

Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Müdürü Ahmet ZÜMRE “İlçe takımı olarak Hatay’da birinci olduk. Hedefimiz Türkiye turnuvasıydı. Çok şükür sporcularımız burada da 2’si birincilik olmak üzere toplam da 9 madalya kazandılar. Ayrıca 2 ikinciliğimiz ve 5 üçüncülüğümüz var.

Kaymakamımız Bülent UYGUR ve Belediye Başkanımız Rıfat SARI bize çok destek oldular. İlçemizin adının duyulmasında çok emekleri var. Kendilerine teşekkür ediyorum. Sporcularımızı da tebrik ediyorum. İlçemize ve Tüm Hatay’ya gurur yaşattılar. Bu başarıda hocalarımızı unutmamak lazım. Onlarında emeği çok. Onlara da teşekkür ederim. İnşallah daha sonraki turnuvalarda da daha büyük başarılar elde ederiz.” Diyerek memnuniyetini dile getirdi.

SPORCULARIN DERECELERİ

Dilan Korkmaz 30 kğ’da Hatice Tekin ile şampiyonluk maçında karşı karşıya geldi. Hatice Tekin Türkiye şampiyonu olurken Dilan Korkmaz ikinci oldu.

Gülanay Günay 2 dalda Türkiye birincisi.

Hatice Tekin 30 kg Türkiye birincisi oldu

Dilan Korkmaz 30 kg Türkiye ikincisi oldu

Ferhat Korkmaz 40 kg yıldızlarda Türkiye Üçüncüsü oldu.

Fatime Nur Karaca 40 kg Türkiye üçüncüsü oldu.

Seyhan Ekenel Katada Türkiye üçüncüsü oldu.

Tuğçe Serçe ise Antalya’da yapılan Kyokushın Türkiye Şampiyonasında Minikler grubunda 25 kg da yarı finale katılmaya hak kazandı. M. Zekaya ÇAKIR

Add comment


Security code
Refresh

arşiv

bbc

BBC News - Home

21 October 2019

BBC News - Home

google

News in pictures

Slide background
WHERE TO GO
READ MORE
Slide background
WELCOME
START

World news